Odpoveď ZSSK na moju sťažnosť

Autor: Katarína Acélová | 15.12.2008 o 0:35 | Karma článku: 6,69 | Prečítané:  2839x

Železnice dlho neotáľali a hneď ma uviedli do reality, prečo sa moja veľká-malá túžba splniť nemôže. Uvádzam plné znenie ich odpovede.

Dobrý deň,

Obdržali sme od Vás pripomienku k spojeniu z Trnavy do Lučenca v popoludňajších hodinách, ku ktorej uvádzame nasledovné vysvetlenie :

V novom cestovnom poriadku 2008/2009 dochádza k zmene polôh niektorých vlakovej dopravy na trase Bratislava – Nové Zámky a Bratislava – Zvolen. Diaľkové vlaky na tejto trase budú mať odchod každú hodinu a 21. minútu s tým, že vlaky pôjdu striedavo na smer Zvolen a na smer Nové Zámky. Vlaky na Zvolen pôjdu z Bratislavy hl. st. v dvojhodinovom časovom intervale s odchodmi o 10.21 h, 12.21 h., 14.21 h, 16.21 h a 18.21 h. Vlak R 835 „Sitno“, o ktorom píšete bude z Bratislavy hl. st. odchádzať o 14.21 h, a do Zvolena os. st. bude prichádzať o 17.30 h. V súčasnom cestovnom poriadku 2007/2008 zadná časť vlaku pokračuje do Košíc ako vlak Zr 1805.

V novom cestovnom poriadku 2008/2009 takéto riešenie nie je možné, pretože pri odchode vlaku R 935 „Gemeran“ do Košíc niekoľko minút po príchode vlaku R 835 by vo Zvolene došlo k rozviazaniu prípoja od vlaku Ex 235 „Detvan“ z Prahy. Uvedenú náväznosť oboch vlakov využíva veľa cestujúcich a preto nie je možné ju rozviazať. Preto vlak R 935 bude Zvolena os. st. odchádzať až o 19.06 h. Týmto ostane zachovaný prípoj od Ex 235 „Detvan“ a vytvorí sa nový prípoj od vlaku Ex 531 „Hron“ z Bratislavy, ktorý bude do Zvolena os. st. prichádzať o 19.00 h. Pre cestujúcich z vlaku R 835 do staníc medzi Zvolenom a Lučencom sme vytvorili prípojný vlak Os 6219, ktorý bude zo Zvolena os. st. odchádzať o 17.37 h.

Týmto riešením sme sa snažili nezhoršiť súčasnú náväznosť vlakov vo Zvolene. Cestovanie medzi Zvolenom a Lučencom vlakom kategórie Os, je asi o 25 minút dlhšie ako rýchlikom, no osobný vlak uvítajú cestujúci, ktorí cestujú do nácestných staníc, v ktorých vlaky kategórie R nezastavujú. Dúfame, že pre toto mierne zhoršenie pohodlia cestovania vo Vašom prípade, nezanevriete na naše služby a vlakmi budete cestovať aj naďalej.

Čo sa týka cestujúcich, ktorí sa potrebujú dopraviť napr. zo Žarnovice do Rožňavy – môžu cestovať vlakom Os 5703 s odchodom zo Žarnovice o 18.07 h, príchod do Zvolena os. st. o 18.50 h. Zo Zvolena os. st. vlakom R 935 s odchodom o 19.06 h.


Ing. Karol Henzély, v.r.

Vedúci oddelenia cestovného poriadku
____

Nuž, nie som si istá, či nejaký pracovník ZSSK sediaci v kancelárii na poste, kde dohliada nad tvorbou  cestovných poriadkov "s prstom na mapke" vie, aká je naozajstná prax v teréne...

Aké to v skutočnosti je, keď sa študenti a mladí pracujúci po niekoľkých týždňoch vracajú domov na víkendy alebo sviatky. Nabalení s kuframi a  batohmi, tentokrát určite aj vianočnými drobnosťami pod stromček, mnohokrát stoja celú cestu v uličke, pretože vozne sú preplnené,... veď o kultúre cestovania by sa dal aj samostatný príspevok napísať!

Určite by som dopriala všetkým pánom a dámam, ktorí vodu kážu a víno pijú, nech si to vyskúšajú na vlastnej koži. Cestovať 6 (do východnejších destinácií aj omnoho viac) hodín, nabalení niekoľkými taškami, prestáť si aspoň trištvrtinu cesty, počas toho s celou batožinou 2x prestupovať alebo čakať vyše hodiny a pol na to, kým sa vlak pohne ďalej... a potom sa odvolávať na pozitívne zmeny a komfort cestovania, ktorý svojím zákazníkom ponúkajú!

Ďakujem


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Hotel Šport poslúžil Kočnerovi dvakrát, za vratku DPH je obvinený

Polícia vyčíslila škodu na 8,3 milióna eur.

Investigatíva Adama Valčeka

Kočner tentokrát svoj biznis nedokonal, od Unipharmy chcel 45 miliónov

Riaditeľ Unipharmy ukazuje na Pentu.

KOMNENTÁR PETRA TKAČENKA

Kočnerovi sa to sype pod rukami

Unipharma je ďalší klinec do rakvy.


Už ste čítali?