To, o čom som len počula, sa mi včera potvrdilo!

Autor: Katarína Acélová | 11.9.2008 o 13:01 | Karma článku: 8,49 | Prečítané:  2632x

Ku včerajšiemu sviatku som si dopriala príjemný podvečer strávený s rodinou v kine...

Už dávno sa nestalo, že by sme sa ako rodina vybrali na film do kina. Predsalen to naše lučenské nepatrí práve k tým najpohodlnejším, no tento fakt sme mu tentokrát odpustili. Bathory nás svojou mystikou, hereckým obsadením, otvorenými otázkami, aj všadeprítomnými plagátmi a reklamami v médiách i piesňou od Katky Knechtovej zlákala.

Lístky sme mali zakúpené vopred, pretože sme tušili, že to v deň premietania s ich kúpou už také ľahké nebude. A naše predtuchy sa potvrdili.

To nebol len hlúčik mladých ľudí a zaľúbených párikov na prvom, druhom či treťom rande, ktorí sú v posledných rokoch najčastejšími návštevníkmi kín. To bol dav,tlačiaci sa do vestibulu kina, ktorý nás v prvom okamihu prekvapil. Všetky generácie boli zvedavé, netrpezlivo prestupovali z nohy na nohu, čakajúc v rade na posledné voľné lístky a na nasledujúce premietanie. A ten rad bol poriadne dlhý!

Sadli sme si na naše miesta a sledovali, ako sa sedačky pomaly obsadzujú.

Potom to klasické BIM-BAM-BOM... plátno sa roztiahlo, premietla sa upútavka na rozprávku, svetlá zhasli a obecenstvo stíchlo... Začala sa 140 minút trvajúca hra svetiel, zvukov a hudby.

Sedeli sme v najvyššom rade. Pod nami sa v tom šere objavilo plno hláv a plece pri pleci. Žiadne miesto neostalo voľné! Diváci sledovali film so zatajeným dychom a ako jednotná masa reagovali na každý humorný alebo nepríjemný podnet. To som ešte na žiadnom filmovom predstavení nezažila. Snáď len pri zlacnených premietaniach pre školy.

Nebudem sa k samotnému filmu dlho vyjadrovať, recenzii tu už bolo dosť. Jednoducho sa mi páčil. I keď sa Jakubisko s faktami pohral, jeho režisérsky rukopis v ňom spoznal azda každý.

Gratulujem, pán Jakubisko, ale nielen k Bathory, je to hlavne ku všetkým zaplneným slovenským kinosálam a amfiteátrom! Vaša tvorba priťahuje, zabáva a minimálne na tých 140 minút zjednocuje veľmi veľa ľudí,... a presne tak to má byť!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Hotel Šport poslúžil Kočnerovi dvakrát, za vratku DPH je obvinený

Polícia vyčíslila škodu na 8,3 milióna eur.

Investigatíva Adama Valčeka

Kočner tentokrát svoj biznis nedokonal, od Unipharmy chcel 45 miliónov

Riaditeľ Unipharmy ukazuje na Pentu.

KOMNENTÁR PETRA TKAČENKA

Kočnerovi sa to sype pod rukami

Unipharma je ďalší klinec do rakvy.


Už ste čítali?