Čo nás bude v hudobnom svete reprezentovať ?

Autor: Katarína Acélová | 8.8.2008 o 0:15 | Karma článku: 9,06 | Prečítané:  2134x

Včerajším večerným surfovaním som sa dostala k prekvapivej informácii, že dnes hudobná stanica MTV odvysiela prvý videoklip našej malej "skoro superhviezdičky" Dominiky Mirgovej. Keďže o jej tvorbe viem len tak "z okraja" pozrela som si, ako ten klip vyzerá. Nech už viem či môžem byť hrdá, alebo sa mám hanbiť.

Pred tým, než si prečítate moju minirecenziu, odporúčam tým, ktorí tento klip ešte nevideli, aby si ho pozreli.  A radím učiniť tak bez zvuku. Nie preto, že by bola tá skladba otravná, zlá,... (i keď, môže sa stať), ale hlavne preto, lebo sa tak lepšie sústredíte na obraz a budete to celé vnímať úplne inak.

Dominika Mirgová je bez pochýb jedno veľmi talentované dievčatko (tú zdrobneninu uvádzam zámerne), čo sa spevu i tanca týka. V jej prvom videoklipe je nesporne viditeľné, že aj tanec je jej veľkou vášňou. Ale to je asi tak všetko, čo môžem v tomto prípade ohodnotiť pozitívne.

Videoklip ku skladbe Skoro ako v sne patrí medzi nízkorozpočtové a bohužiaľ to tak aj vyzerá. Chýba tu dej. Alebo mám za nejakú dejovú líniu považovať "šantenie" dievčatiek vo Fontáne lásky a následné hodenie nejakého chlapca do nej? Alebo žeby ten "bordel v obchode" ? Pokiaľ áno, tak fajn. Dajme tomu...

Výťah z textu piesne:

Keď snívam že ťa mám
snívaj tiež
Akú ma nepoznáš
krásna hra
Viem byť aj mrazivá
kým padá sneh
Len tak sa ti nepriznám


Že sa ti páčim, ooh
vravíš tisíc krát
Tak málo málo stačí
mať niekoho rád

Korešponduje aspoň jeden riadok s tým čo vidíme v klipe?

Dominika, chceš, aby chlapci snívali o Tebe ako rozhadzuješ s priateľmi/kami v obchode šaty a predvádzaš sa v obchode, následne kradnete auto a potom pred ním, ktovie kde zaparkovaným, tancujete???

Neviem kto sa tak rýchlo postaral o veľký úspech pre začínajúcu profesionálnu speváčku. Veď mať hoci len jediný krát zahratý videoklip na tak populárnej stanici akou je MTV, o tom sníva nejedna výborná kapela, spevák či speváčka. Niektoré na sebe pracujú už niekoľko rokov a takej pocty sa im ešte nedostalo. (Medzi tých, ktorí túto možnosť už mali sú aj PPE, Lavagance, Desmod či Zuzana Smatanová)

Bol však výber tohoto videoklipu ako určitého reprezentanta slovenskej hudobnej tvorby šťastný? Mnohí násťroční by mi v diskusii horlivo obraňovali toto hudobné "videodieťa" Dominiky Mirgovej (a ktovie, možno aj začnú).
  • Veď Dominika skvele tancuje! (Áno, je to pravda a k tomu klipov s tanečnou choreografiou je na Slovensku veľmi málo, to súhlasím.)
  • Veď Dominika skvele spieva! (To je vo všeobecnosti tiež pravda, ale v tejto piesni mi vadí jej prefiltrovaný hlas. Ja som len teraz zistila, že tú pieseň, ktorú občas začujem z rádia vlastne spieva ona! Jednoduho to nie je jej hlas.)
  • Veď Dominika je skvele oblečená!
  • Veď Dominika má okolo seba samé pekné baby a pekných chalanov!
  • Veď Dominika nakupuje moderné veci v modernom obchode!
  • Veď Dominika sa vozí v super aute!
  • Veď Dominika je celá skvelá!
.... áno, pretože Dominika robí v klipe presne to čo veľká väčšina dnešnej mládeže. Stelesňuje sny dievčatiek o životnom štýle a chlapčekov o výzore svojich budúcich frajeriek. Ale stále sú to len detské predstavy a ideály. 

A keďže Slovensko nechce zaostávať za ostatnými krajinami, naopak, chce ukázať, že aj jeho mládež je presne taká istá ako mládež v iných krajinách Európy, dokáže to práve týmto klipom. Nič iné len prázdnota a tma v duši dnešného mladého človeka.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?